Čínsky čajovník (Camellia sinensis) je stále zelený ker, ktorý sa pestuje k zberu pravého čaju. Pôvod má však v Ázii, kde sa dá zbierať až 40x ročne. V našich podmienkach sa mu s občasným rosením darí tiež dobre a mladé pupene vhodné na čaj môžeme zbierať 4x do roka. Ihneď po odtrhnutí začnú lístky prirodzene fermentovať, ďalej sa dajú spracovať zavädnutím, rolovaním nebo sušením. Z jednej rastliny sa dá týmito postupmi vyprodukovať čaj zelený, biely, žltý, polo zelený, čierny alebo čaj puerh. Kvitne bielymi kvetmi a dá sa pestovať aj ako bonsaj.
Oleander (nerium oleander) je veľmi pekný, keď kvitne, ale pozor, je celý veľmi jedovatý!
Už rozžutie jedného lista môže spôsobiť smrť človeka, to isté platí aj pre zvieratá.
Vonku neprezimuje, ale cez leto sa rád "letní" na slniečku. Znesie krátkodobý pokles teploty okolo 0°C. Rastie rýchlo, asi 20cm za rok. Presádzať by sa mal každé 2-3roky, má rád väčší kochlík. Rozmnožujeme ho na jar vrcholovými odrezkami (pozor, treba mať rukavice!). Krík sa rezom tvaruje a zahusťuje. Polievame dažďovou vodou.
Echinacea purpurová, Echinacea purpurea - je jednou z najdôležitejších byliniek severoamerických Indiánov. Volali ju Slnečný klobúk. Jej vysušený koreň Dakotovia drvili a zasypávali ním rany, aby predišli zápalu. Šťavou sa dá urobiť miestne znecitlivenie a tiež je účinná pri poštípaní hmyzom. Vnútorne ju používali proti kašlu, pri bolestiach hlavy a brucha ako aj na zdurené uzliny.