Šalvia lekárska

Salvia officinalis

Šalvia je liečivá trvalka – poloker, ktorý narastá v ideálnych podmienkach až do výšky 70 cm, rýchlo sa rozrastá a neskôr zaberá v záhradke dosť miesta. Sadíme ju do priepustnej (mierne vápenatej)  zeminy,  kľudne na priame slnko – teda potrebuje teplé a svetlé miesto.

Cez zimu ju prikryjeme vetvičkami, aby sme ju chránili pred mrazivým vetrom.  Na jar ju môžeme rozmnožovať z odrezkov (drevnatých častí), alebo zo semien. Ak ju máme zasadenú v kochlíku na terase, nemusíme ju prezimovať vnútri, stačí ak ju dáme do závetria a občas ju polejeme. Šalviu pestovanú v kochlíku musíme  hnojiť a cez leto pravidelne zalievať (to, že potrebuje vodu je vidieť na jej ohnutých listoch). Kvitne v júni – júli.

Na fotografii vľavo je asi dvojročná rastlinka (bolo to také mimino v maloch kochlíčku), za rok sa neuveriteľne rozrástla. Ja mám túto zelenofialovú varietu,  existuje ale veľa iných farebných druhov – cez žltú, zelenú, až po tmavofialovú. Listy má chlpaté (ako zamat) a veľmi aromatické. Pozor, nie všetky novovyšlachtené odrody  sú  schopné prezimovať vonku! Napr. Trojfarebná šalvia – salvia tricolor.

Jej listy sa zberajú počas celého leta (najlepšie ráno). Môžu sa používať čerstvé, ale môžeme ich aj sušiť. Ja ich mám pár v mrazničke – čerstvo nasekané uložené v umelohmotnej dóze.

Ako korenie sa využíva hlavne pri príprave rôznych druhov mäsa, dávam ju do omáčok a štiav (ale iba málo, je naozaj veľmi aromatická).

Bylinka pôsobí antisepticky, má pozitívny vplyv na krvný tlak, zmierňuje bolesti hrdla, krvácanie ďasien, potláča tvorbu potu, zmierňuje zápal dýchacích ciest, zápal žalúdka, potláča tvorbu materského mlieka (takže by čaj z nej nemali piť dojčiace mamičky)… Väčšinou sa používa ako súčasť bylinných zmesí.

Podeľte sa o svoje myšlienky