Cibuľoviny v pohári

Keď vám už ide zima na nervy, do bytu môže vstúpiť prvý záblesk jari – pomocou cibuľovín. Dajú sa kúpiť rýchlené cibuľoviny ako napr. narcisy, tulipány, hyacinty. Môžete si ich vypestovať aj sami, možností je viac.

Hyacint narcisDôležité je im dopriať pár dní v chlade. Ostatné je už len na nich. Potrebujú dostatok svetla – aby pochopili, že už je tu jar a treba čo najskôr zakvitnúť.

Krásne sú napr. hyacinty. Tie sa predpestujú v tme a chlade (okolo 5 -10°C), potom sa vyberú na svetlé miesto – korene sa premyjú a môžu sa dať do sklenených pohárov (aby cibuľa držala vo vrchnej časti pohára). Zalievam vodou so špeciálnym  hnojivom na cibuľoviny. O pár dní zakvitnú a bytom sa šíri ich príjemná vôňa. Aby ste predišli rozmnoženiu choroboplodných zárodkov vo vode – pridajte do nej aj tabletku živočíšneho uhlia. Keď ich budete mať na chladnejšom mieste, oveľa dlhšie vám kvet vydrží.

Rýchlenie narcisov je jednoduchšie. Do črepníčka so zeminou napicháte cibuľky jednu vedľa druhej, polejete a dáte dovnútra na svetlé miesto. Čím svetlejšie tým lepšie. Ak nemajú dostatok svetla, tak sa vyťahujú a stonky majú dlhé a krehké.

Ďalšou jarnou nádherou je zornica. Aj tá sa dá pekne pestovať v pohári. Postup je rovnaký ako u hyacintov. Predpestujem ich v hline…a keď vidím, že sa začína cibuľa prebúdzať – vyberiem ju, korene premyjem a uložím do pohára. Mám doma niekoľko takýchto špeciálnych pohárov – v Ikea sa dali kúpiť za pár korún.

Zornica

Ako si všimnete na fotke, ja som ju neotáčala a preto sa ťahala za svetlom iba do jednej strany (musela som ju podložiť). Tomu sa dá jednoducho predísť – ak máte pocit, že rastie krivo…kvetináč pootočte a rastlinka sa zase vyrovná ťahaním sa za slnkom.

Dôležité je raz za čas (dva, tri týždne) vymeniť vodu úplne. Tak isto si treba dať pozor, aby cibuľa nebola ponorená vo vode…kľudne stačí ak budú vo vode iba konce koreňov….pretože cibuľa by začala hniť.

Na obrázku vidíte, že je cibuľa zornice „holá“, ale to je náhoda, mne tá vrchná šupka sama odpadla (cibuľa sa totiž kvitnutím trochu zmenší a akokeby „scvrkne“ – to je normálny jav). Nemusíte ju odbaľovať až do poslednej vrstvy – ono je to dokonca nežiadúce, lebo potom sa z nej rýchlejšie odparuje voda. Časom sa aj tak tá vrchná šupka vysuší a bude zase hnedá…

Držím palce!

Podeľte sa o svoje myšlienky